Linda Halimi

Linda Halimi 21 VJEC Kengetare –fituese e top fest e edicionit te 6

Nje falenderim special per qendren e dobesimit “ANILA KALLESHI CENTER”- ne Tirane dhe ne vecanti per Anilen qe eshte e mrekullueshme dhe shume e perkujdesur me klientet e saj qe me ka ndihmuar te arrij Linjat e deshiruara ne Trup ! Eshte gjeja Shpirterore me e bukur qe me ka ndodhur ndonjehere …..:) Ndihem Perfekt!!! FALEMNDERIT .

1.Jeni nje kengetare me nje vokal te mrekullueshem. Kohet e fundit ne paraqitjen tuaj ne skene eshte vene re nje forme mjaft e mire trupore. A mund te na thoni dicka ku dhe si keni arritur te humbisni kilet e teperta ?

Se pari ju faleminderit per komplimentet. Une e kam deshmuar tashme ne te gjitha mediat dhe nuk hezitoj te deklaroj serish se Kilet e teperta i kam humbur ne nje kohe rekord fale qendres te dobesimit ANILA KALLESHI CENTER ne Tirane,dhe e them me plot bindje qe nga ky trajtim ndihem mjaft mire. E falenderoj jashte mase Anila Kalleshin e cila me ka qendruar ne cdo moment te trajtimit mjaft afer duke me asistuar me keshillat e saj!

2.Sa e veshtire ka qene per ju humbja e ketyre kileve dhe a keni arritur ta ruani peshen e humbur? Ne fillim e kam patur pak te veshtire pasi per trupin tim ,ky trajtim ishte dicka e re isha ne siklet se si trupi im do te reagonte perpara aparaturave te dobesimit, por shume shpejt une u ambientova me trajtimin, trupi im filloi te reagonte shume mire dhe mund te them qe eshte Trajtimi me i lehte per dobesim qe egziston. Dhe po Kam arritur te mbaj po kete peshe te trupit Dhe po bie dite e me shume edhe pas trajtimit, sepse tani pervec renies ne peshe kam mesuar shume gjera lidhur me menyren e te ushqyerit! Kam humbur dhe 3 Kg pas Trajtimit dhe u be pak kohe qe kur jam trajtuar ne qender

3.Sa ore ne dite ushtrohesh fizikisht, apo sa i referohesh dietave dhe regjimit ushqimor? 3. Une kam filluar dhe te merrem me vrapim sa per te mbajtur Linjat dhe ndihem mire shpirterisht kur kam trupin ne levizje..Dieta theksoj se skam mundur te mbaj kurre, Tani ha gjithcka , por gjithcka pa e tepruar.Dmth nuk e privoj veten nga ushqimet e shijshme por ama ha nga te gjitha Ngapak:)Dhe s kam shtuar asnje Gram me qe nga Trajtimi!

4.Sa kile ke rene ne peshe? 4.Kur kam shkuar te trajtohem per here te pare kam qene 84 Kg , Tani jam 58!

5.Sa e rendesishme eshte per ju paraqitja fizike?

5.Paraqitja Fizike tani per mua eshte bere po aq e rendesishme sa dhe performanca e mire.Ndonese me heret kam menduar vetem se si te kendoj sa me bukur ,