E martë 01 Sht 2015
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
Jona Saliaj Shtyp Email
JONA SALIAJ JONA SALIAJ
25 VJEC
ASS.PROGRAMACIONI NE Tv Klan

Image
Kjo interviste eshte dhene per Revisten Psikologjia dhe Jona eshte klientja me sharmante dhe me interesante e KALLESHI CENTER

1.Sa ndikon emocionalisht periudha e sezonit turistik per te pasur trup te bukur?

Ne fakt periudha e sezonit turistik ndikon jashte mase shume, e ne fakt te gjithe femrat bejne c’eshte e mundur qe t’ja arrijne qellimit per te pasur nje trup te bukur e perfekt, Fatkeqesisht vetem disa ia dalin mbane! (qesh). Une kam qene nje nder keto fatlume sivjet, sepse arrita te bie disa kg ne peshe dhe jam gjithashtu me nje trup mjaftueshem te tonifikuar dhe pa frike i them plazhit “me prit!”, por nuk mendoj se periudha gjate se ciles duhet te impenjohemi eshte vetem ajo e veres, duhet te kujdesemi gjate gjithe vitit qe ne pranvere te mos e kemi shume te veshtire.


2.Sa impenjohesh apo sa investon ti para kesaj periudhe?

Impenjohem shume, dhe shpenzoj goxha, ne fund te fundit shpenzoj per mireqenien time fizike por dhe mendore gjithashtu, nuk e di pse por kam pershtypjen se ne nje trup te bukur qendron dhe nje mendje e qete, e cila cdo mengjes e di se cdo gje qe t’i zeri dora ne dollap, do t’i rrije ne menyre perfekte dhe a ka lumturi me te madhe se kjo? Qe te mos dalin format e padeshiruara nga xhinset e preferuara, qemeri apo rripi te mos vene ne dukje barkun e krijuar nga dimri, pastaj ne momentin me te preferuar per femrat kur shkon per te bere shopping dhe ke nje trup ne peshe ideale, je e lumtur te provosh e te blesh cdo gje (gjithmone kur ta mban xhepi. Shkurt, paster qarte jane dite te lumtura… (qesh)


3.Sa ore ne dite ushtrohesh fizikisht, apo sa i referohesh dietave dhe regjimit ushqimor?

Koha per mua ka qene gjithmone nje problem me vete… por mundohem te gjej sado pak kohe per nje ecje apo vrap mbasdite nga liqeni, por kohet e fundit pasi zbulova “Anila Kalleshi Center” nderrova komplet me mendim per menyren e mbajtjes se trupit ne forme…

4.Sa kile ke rene ne peshe?

Nga momenti qe vendosa qe me duhej nje ulje ne peshe, ne qendren Kalleshi kam rene 8 kg dhe jam shume e kenaqur me ate qe shikoj te vetja tani…


5.Te rri mendja qe kur duhet te shkosh ne plazh trupi yt duhet te jete perfekt?


Cdo femer e mendon e madje shpesh here kthehet ne stres, i cili te pengon madje dhe te arrish qellimin e dobesimit, por per mendimin tim cdo gje fillon nga mendja, dobesimi i shendetshem kerkon qe te kesh nje mendje te shendetshme.

6. Sa kile je sot dhe sa kohe ke qe kujdesesh?

Aktualisht jam 60 kile ne nje gjatesi 1.72 cm dhe ne pranvere “ju futa me koke” kujdesjes ndaj vetes…(qesh)

Image

 

Komente 

 
+2 #9 meseta 2014-03-17 12:54
:D :-) Sa kushton tretmani 10 ditore,ju lutem tregoni me Euro,Faleminder it
Cito
 
 
+2 #8 bleona 2013-01-17 15:50
sa mir ke dal
Cito
 
 
+2 #7 KRISTI 2012-11-30 13:02
NJE PAKETE E PLOTE ME 10 SEANCA KU MUND TE HUMBASESH 6-7 KG KUSHTON 600 MIJE LEKE TE VJETRA......SEANCAT BEHEN CDO DITE DHE ZGJASIN 3 ORE :) BRAVO Anila Kalleshi :D KEEP GOING ;)
Cito
 
 
0 #6 Mimoza 2011-11-01 14:06
Pune e shkelqyer.
Ju lutem na njoftoni se sa kushton nje tretman (seance) dhe si aplikohen ato ne kohe(cdo jave?,dy-tri here ne muaj?).Ju pershendes nga Kosova.
Cito
 
 
+11 #5 jonida 2010-11-05 14:09
ju lutem a mund te me thoni se sa kushton nje seance??
Cito
 
 
0 #4 elda 2010-09-19 10:20
Jona vertet ka nje ndryshim fantastik.Bravo Kalleshi Center.Se shpejti do te jem edhe une pjese e klienteles tuaj.Ju pergezoj per punen qe keni arritur.Komplimenta Anila
Cito
 
 
+1 #3 Natasha Shuteriqi 2010-09-13 21:38
E vertete,Kallesh i center eshte magjia e te ndierit perfekt me veten. Nuk do te beja pohime kaq te guximshme, nese nuk do ta kisha provuar kete ndiesi ne trupin tim.
Cito
 
 
+1 #2 beta 2010-09-04 07:21
bravo goca
bravo Kalleshi Center
Bravo ANILA
Cito
 
 
+1 #1 orieta 2010-09-04 07:19
pune per t'u admiruar
Cito
 

Shto një koment


Security code
Rifresko

Foto Te Ndryshme