E mërkurë 02 Sht 2015
  • default style
  • red style
  • blue style
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
7 Ditë Në Peshën e Dëshiruar Shtyp Email

Image Ky program ndiqet nga ata qe deshirojne te humbin peshe prej 5 deri ne 10 kilogram ne jave. Pervec tjerash te rregullon qendrimin dhe emocionet per arsyet se te pastron dhe lulezon sistemin. Efikasiteti i kesaj diete per humbje peshe per 7 dite eshte se ushqimi qe konsumohet mbaron duke djegur me shume kalori se sa ka vet ushqimi

Ky program mund te programohet sa here te duash pa u brengosur per ndonje komplikim. Eshte i krijuar per te pastruar sistemin tuaj nga papastertite dhe qe te jap ndjesi te mireqenies. Pas shtate diteve ju do te filloni te ndiheni me i lehte pershkake se do te jeni me i lehte per se paku 5 kilograme. Do te kesh gjalleri te shtuar dhe temperament te permiresuar.

Gjate shtate diteve te para ju duhet te hiqni dore nga te gjitha llojet e alkoolit dhe duhet te konsumoni se paku 10 deri 15 gota uje ne dite… gota te medha!
Dieta Per Humbje Peshe Per 7 Dite

Dita e pare: Te gjitha frutat pervec bananave. Dita e pare e juaja perbehet nga te gjitha frutat qe deshiron. Sugjerohet te konsumoni shume limon ne diten e pare. Ne vecanti shalqi dhe pjeper. Nese e kufizon konsumin e frutave vetem ne shalqi dhe pjeper gjasat tua per te humbur 1.3kg ne diten e pare jane shume te mira.

Ju po pergatisni sistemin tuaj per programin ne vijim. I vetmi burim i juaj i ushqimit jane fruta te fresketa apo te konservuara. Frutat jane ushqimet e persosura te natyres. Ato ofrojne gjithcka qe ju mund te deshironi per te jetuar nje jete te shendetshme.

Dita e Dyte: Te gjitha perimet. Ju inkurajoheni te hani deri sa te mbusheni me te gjitha perimet qe deshironi si te gatuar ashtu edhe te pa gatuar. Nuk ka kufizim ne sasi apo lloje qe deshironi te zgjidhni. Per karbohidratet tua komplekse, ju do te filloni diten tuaj te dyte me nje patate te madhe te pjekur per mengjes. 
Dita e dyte fillon me karbohidrate kompleks te bashkuar me nje doze te vajit. Kjo merret ne mengjes per energji dhe balanc. Pjesa vazhduese e dites se dyte perbehet nga perimet qe jane thjeshte pa kalori dhe ofrojne vlerat ushqyese esenciale dhe fiber.

Dita e Trete: Nje perzierje te frutave dhe perimeve qe zgjidhni ju vet si deshironi. Çfaredo sasie, cfaredo madhesie. Por akoma jo banane. S’ka as patate sot.

Dita e Trete eliminon pataten per shkak se ju i merrni karbohidratet tua permes frutave. Sistemi juaj tash eshte i pergatitur per te filluar te djeg kilogramet e tepert. Ju prape do te lakmoni por kjo do te filloj te venitet nga dita e katert.

Dita e Katert: Banane dhe qumesht. Sot ju do te hani 8 e me shume banane dhe pini tri gota qumesht. Kjo do te kombinohet me nje supe speciale e cila mund te pihet ne sasi te kufizuar.

Dita e Katert, banane, qumesht dhe sup tingellon me e cuditshmja dhe me e pa deshirueshmja, apo jo? E po kemi nje surprize. Ju sigurisht se nuk do te hani te gjitha bananet qe ju lejohet. Por ato i ke per potasiumin qe ke humbur dhe sodiumin qe te ka munguar tri diteve te fundit. Ju do te filloni te vereni humbjen e deshires per embelsira. Do te befasoheni se sa lehte kjo dite do te kaloj.

Dita e Peste: Sot eshte dite gostie. E shef.. dieta per humbje peshe per 7 dite ka edhe gosti! Sot ju do te hani mish lope dhe domate. Ha dy porcione nga 300 gram mish lope. Kombino kete ushqim me 6 domate te plota. Ne diten e peste ju duhet te rrisni sasine e pirjes se ujit per 1 liter. Kjo eshte per te pastruar sistemin tuaj nga acidi urik qe do te prodhosh.

Dita e peste, mish lope dhe domate. Mishi i lopes eshte per hekur dhe proteina, kurse domatet jane per tretje dhe fiber. Sa me shume uje qe mundeni per te pastruar sistemin tuaj. Sot do te vereni se keni urine pa ngjyre. Sasia e lejuar e mishit te lopes per sot eshte ekuivalent me 5 hamburger. Nuk ke nevoj te ndihesh se duhesh t’i hash gjithe kete mishe… aq lejohet maksimum. Por, ju patjeter duhet t’i hani te gjashte domatet.

Dita e Gjashte: Mish lope dhe perime. Sot mishe lope dhe perime pa kufizim. 
Dita e Gjashte eshte e njejte me diten e peste, hekur dhe proteina nga mishi lopes, vitamina dhe fiber nga perimet. Me sot sistemi juaj eshte totalisht i prirur per te humbur peshe. Ju gjithashtu duhet te vereni ndryshime te dukshem ne menyren qe dukesh sote krahasuar me diten e pare.

Dita e Shtate: Sot ushqimi juaj perbehet nga orizi i kafte, leng frutash dhe te gjitha perimet qe deshiron te konsumosh.

Dita e Shtate perfundon programin sikur nje cigare e mire (mos u habit s’ka cigare t’mire) qe perdoret per ti perfunduar Ushqimet Viktoriane, pervec se ne menyre shume me te shendetshme. Tash ke sistemin tuaj nen kontroll dhe ai duhet te falenderoj per shpelarjen dhe pastrimin qe i ke dhene.

Dieta per humbje peshe per 7 dite perfundon me kaq sepse ketu perfundoj edhe dita e shtate.

Supa Per Humbje Peshe Ne Dieten e General Motors:

Supa ne vijim ka per qellim te perdoret si suplement (shtese) ne dieten tuaj. Mund te pihet ne sasi te pakufizuar dhe ne cfardo kohe te dites. Inkurajoheni te konsumoni sasi te medha te kesaj supe. Mund t’ia filloni qe nga dita e pare.

1 liter uje, 6 Qepe te medha, 2 speca te gjelber (verdhe), Domate Te Plota (fresketa apo te konservuara), 1 koke laker, 1 tufe selino, 4 zarf Supe Qepe Mix Lipton (bon edhe tjeter nese ska Lipton), barishta dhe shije sipas deshires.

Dieta per humbje peshe per 7 dite eshte zhvilluar per resurse njerzore dhe vartesve te General Motors. Ky kurrikulum eshte zhvilluar ne kombinim me ndihmen e Departamentit Bujqesor Amerikan dhe Administrates Per Ushqim Dhe Barna. Eshte testuar ne Qendren Hulumtuese John Hopkins dhe eshte aprovuar per distribucion nga Bordi i Drejtoreve te General Motors ne mbledhjen e pergjithshme te 15 gushtit te 1985. General Motors ne cdo aspekt e mbeshtet kete program dhe e bejne te arritshem per te gjithe punetoret dhe familjet. Ky program do te jet ne dispozicion tek te gjitha Vendet e Sherbimit te Ushqimit ne General Motors. Eshte qellim i managjmentit qe te ofroj nje program mireqenie dhe fitnesi per secilin.

Kjo pra ishte Dieta Per Humbje Peshe Per 7 Dite.

 

Komente 

 
+2 #87 familja m deda 2014-11-04 16:58
Diet e mire shume
Cito
 
 
+1 #86 zanzi 2014-10-24 17:16
Sot e kam diten e trete te kesaj diete dhe nuk verej as edhe nje ndryshim :-|
Cito
 
 
+3 #85 #wendy 2014-10-10 11:24
Un jam 1.60 dhe jam 60 kile dua te humb 10 kg ju lutem me ndihmoni. Jam 18 vjec dhe dua te kem nje trup perfekt ne martesen time qe esht muajin tjt :sad:
Cito
 
 
+3 #84 Flavio 2014-09-25 20:07
Cfare esht 4 zarf mix lipton
Cito
 
 
0 #83 Karmelina 2014-09-17 08:18
a eshte e vertete qe ka rezultat sepse une kam provuar shume lloje dietash por asnjehere nuk kam arritur peshen e deshiruar.
Cito
 
 
-3 #82 Neraa 2014-08-14 10:53
:o :D ;p ahahahaah diet e mir
Cito
 
 
-1 #81 Robini 2014-08-02 01:01
shpresojme te funksionoje , jam 17 vjec , 1.80 cm edhe 76 kg ,,, dua te shkoj 70 :lol:
Cito
 
 
-2 #80 deta 2014-07-18 18:40
sot nisa me kete diet ,ishalla arrij ate qe dua
Cito
 
 
0 #79 Silvana Hysaj 2014-07-17 13:48
Pershendetje un jam 19 vjece dhe jam 70 kile dhe dua te humb disa kile dhe do ta provoj shpresoj te me bej flm
Cito
 
 
+3 #78 sissi 2014-06-25 13:26
Ju faleminderit per dieten sepse ishte shume e mire dhe shume e shendetshme :roll: :P :D
Cito
 
 
-1 #77 sheki 2014-06-20 20:09
kjo diet eshte shum e mir per te hjekur kg une e kam provuar per jav i kam hjekur 16 kg por si kam filluar me ngren prap kam shtuar peshen e njejt kam provuar pas nje viti te njejten por tani shkon shum ngadal a nashti u mesu organizmi me luftu me te edhe spo ndikon aq sa duhet
Cito
 
 
+1 #76 Lonna 2014-06-12 15:15
A ka najkush qe e ka provu kto edhe i ka hup kg :v :P :P :P
Cito
 
 
+1 #75 Nesa 2014-06-03 13:09
Unn kam
mbajturr kett diet 2 muajj dhe kam humbur 16 kg :lol:
Cito
 
 
+6 #74 Sibi 2014-05-29 16:55
po sikur diten e 3 te mos pijmer qumersht dhe ne vend te mishit te lopes te perdorim mish vici ose mish pule
Cito
 
 
-1 #73 albulena 2014-05-20 09:30
prejt neser de nisi ket dijet se kam 62 kg po shpresoj ti bej 57 se nisen pushimi edhe kam qef me pas nje trup te bukur :( :( si mendoni ju a de mundi te humbi pesh ?
Cito
 
 
-1 #72 Emanuela 2014-04-07 10:59
me falni desha tju pyes kafe dhe uj a ben ti te pijm edhe supen te mos e bejm ndikon kjo???????
Cito
 
 
+3 #71 Argjenda 2014-04-01 00:09
Sot do t'ia filloj shpresoj ti humbas por me duket e pabesueshme :eek: :eek: :sad: :-? :eek:
Cito
 
 
0 #70 Tina 2014-03-27 15:08
Edhe un do te folloj ta mbaj kete diete nga dita e neserme,mirepo ne vend te supes preferoj te vrapoj apo te bej ushtrime barku! A me jane te lejuara keto? Me uroni fat people :*
Cito
 
 
+4 #69 ai cuni i lezetshem 2014-03-19 19:39
Do ta filloje dhe une kete dieten shpresoje te kem sukses me uroni fat miq :sad:
Cito
 
 
0 #68 nuk ta tregoje 2014-03-19 19:37
Do ta filloje dhe une kete dieten shpresoje te kem sukses me uroni fat miq :sad:
Cito
 
 
0 #67 sportist 2014-03-19 13:03
un jam 14 vjeqe dhe jam 58 kg shpresoj shum ne kete diet dhe shpresoj qe te dobesohem
Cito
 
 
+1 #66 sportist 2014-03-19 13:02
un jam 14 vjeqe dhe jam 55kg shpresoj qe te dobesohem ne kete diet
Cito
 
 
-4 #65 auron 2014-03-06 15:27
Si pergaditet kjo sup qka jan ato sene.
Cito
 
 
-1 #64 artta 2014-02-08 22:50
Do e filloj qe neser shpresoj te funksjonoj : :-| :-*
Cito
 
 
+5 #63 Qane 2014-02-04 16:37
Ja kam nise ket dieten sot ishall do fuksinoe :sad:
Cito
 
 
+21 #62 alba 2014-01-30 08:24
Une kam provuar kete diet,dhe jam shum e knaqur me rezultatet,por nuke kam perdor vetem njeher por sa her qe e shoh qe nuk ndjehem mir me peshen e perdori dhe rezultatet jan menjeher. :lol: :lol:
Cito
 
 
-6 #61 silva 2014-01-24 11:42
po te mos e perdoresh supen ka gj??
Cito
 
 
+1 #60 silva 2014-01-24 11:40
faleminderit shum ne ket diet aben te pihet kafja pa sheqer dhe pije energjike dhe cimcakez shum faleminderit jeni te mrekullushum
Cito
 
 
+5 #59 Gona 2014-01-20 10:27
Me falni mishi I lopes a mund te zavendsohet me mish peshku ose pule sepse mishin e lopes nuk e preferoj pershkak te gurve ne veshk e kam te ndaluar rrepsisht nga mjeku ,ju lutem te me tregoni flm shum ju pershendes
Cito
 
 
+1 #58 valjonita 2014-01-09 21:11
a Mund te perdo diqka tjeter ne vend te mishit te lopes nuk mund ta ha at :oops:
Cito
 
 
+1 #57 Petrit 2014-01-01 23:08
Pershendetje adm jam 13 vjeqar peshoj 95 kg prej neser do filloj ta mbaj kete diet me se shumti do pi uje dhe do ti shoh rezultatet e mia faliminderit adm per keto informata me kan nevojitur shum keto informata veq vazhdoni :lol:
Cito
 
 
+2 #56 Trina 2013-12-27 08:52
me falni desha tiu pyes nese ne diten e 2 bene te hahet edhe patate te ziera ;-) dua ta provoj kete diet nese mund te me tregoni faleminderit :-| :eek:
Cito
 
 
+2 #55 kreki 2013-12-22 14:00
Do ta provoj por nuk do ta perdor supen por do dali te eci qdo mbremje,kam 65 kile dua te bi ne 58 :))) me uroni fat
Cito
 
 
+2 #54 alba 2013-12-11 08:56
kam provuar kete diet,por une kam perdor kafe me pak shiqre qaj me pak shiqer,pastaj sup normale,jo ate qe eshte e cekur ne diet,mirpo kam pas shukses,kam humbur 5kg,po ja kam vazhduar prap edhe shtat dite te tjera,suksese edhe juve qe do ta perdorni.
Cito
 
 
0 #53 alba 2013-12-11 08:53
kam provuar ket diet dhe jam ndar e knaqur
Cito
 
 
0 #52 alba 2013-12-11 08:51
po une e kam provuar kete diet,por,kam pas sukses te knaqeshem,mirpo nje sugjerim per te gjith ju qe deshironi ta mbani kete diet,te krijon disciplin ne ket diet,nuk ka me dy mendje,duhet te pregaditeni edhe mendjen edhe trupin per ket diet.Kaloni bukur suksese!!!!!!!! !!!!
Cito
 
 
+1 #51 boni loli 2013-12-09 22:07
shpresoj te humbi 12 kg
Cito
 
 
-4 #50 joris 2013-11-20 10:18
do e bej dhe une :lol: ndonese shoqeria ime nuk eshte dakort me thot se jam shume mire me permasat qe kam jam 15 vjece 1:60 e gjat :sad: dhe 45 kg deshiroj t vete 43 ose 42 kg WISH ME LUCK ;-)
Cito
 
 
+4 #49 erja 2013-11-16 17:17
JU LUTEM TREGOHUNI PAK ME TE QARTE SE SPO E KUPTOJ SH.MIRE KETE DIET :sigh:
Cito
 
 
+1 #48 erja 2013-11-16 17:16
se kuptoj shume kete dite pak me te qarte ju lutem :sigh:
Cito
 
 
+4 #47 sara 2013-11-09 17:01
ne ket diet dita e 6 mund te zevendesohet me mish hamburgeri me sallata te ndryshme dhe perime dhe sa duhet ti hajm
Cito
 
 
+2 #46 #881 Rora 2013-10-21 15:17
Ate supen a ben qe ta mos perdor fare apo ta zevendesoj me nje sup tjeter normale? :sad: ju lutem ma ktheni prgjigjjen
Cito
 
 
+1 #45 #1 Rora 2013-10-21 13:42
Un do e provoj kete por a be qe te mos e perdorim ate supen e te bej ushtrime ne vend te saj . Ju lutem me tregoni :sad:
Cito
 
 
+5 #44 dona do 2013-10-08 14:57
Kjo dite funksjonon pasi e kam mbajtur vete dhe pse esht pak e lodhshme ! Ps. Supa ka shije te shpifur ;)
Cito
 
 
-1 #43 lona 2013-09-11 20:41
per 9 dite kam humbur 7 kg superr ;-)
Cito
 
 
+1 #42 ornela 2013-09-05 11:25
eshte djete sh e mire,un e kam mbajt para 2 vitesh dhe rashe 4 kg edhe pse nuk isha sh korrekte,neser do e filloj perseri :sigh:
Cito
 
 
+2 #41 melisa 2013-09-01 20:20
Do ta filloj ket diet qe neser. Ni shoqja im zvicerane ma ka treguar te njejten diet i dashuri asaj pe kesaj diete me supen ka ren 6 kg per 1 jave. :-D
Cito
 
 
+4 #40 anastasi 2013-08-23 16:38
Sdi ne eshte e vertet se bie
Cito
 
 
+12 #39 anonim 2013-08-17 13:42
jam 13 vjeqe , jam shume e zhvilluar fizikish. shum por shum e zhvilluar :-* . kam provuar me milion dieta per dobsim por asnjera ska pasur efekt ne mua . jam shum e len anash nga shoqeria ngase jam e shendoshe dhe jam 87 kg. a do te kete sukses dieta te une edhe pse jam 13 vjeq :sigh: . shpresat i kam te kjo diet keshtu qe do ta filloj te henen ;-)
Cito
 
 
+6 #38 vali 2013-08-09 11:55
:cry: nuk e di ta filloj apo jo
Cito
 

Shto një koment


Security code
Rifresko

Foto Te Ndryshme