About

Qendra e dobesimit Anila Kalleshi’s Center ka qe ne gusht te vitit 1998 qe ushtron aktivitetin e saj ne fushen e dobesimit. Personazhe mjaft te njohur jane bere pjese e deshmive te rezultateve te arritura ne kete qender, si :Linda Halimi, Renada Caci ( Luzja), Valbona Mema, Gledis Bozo, Silva Gunbardhi, Ingrid Gjoni, Era Rusi, Shkenda Dubova, etj
Lindur në Shkodër , më 11 Korrik 1972.
Diplomuar në Universitetin e Tiranës në vitin 1994.
Master në “ Nutrition and Dietics ” në Stonebridge University London , Master në “Weight Loss Control & Weight Loss Management” në U.S.A . Aktualisht student ne mater për mjekësi estetike në Universitetin Tor Vergata në Romë.
Specializuar në: Anatomy & Physiology 100, Fisioterapia,Weight Loss Control, Cosmetology and Nutrition, Weight Loss Management 101, Anti Aging Techniques, Massage and Reflexology 101, Reflexology, Massage Therapy, Weight Training, Nutrition and Dietetics, Beauty Therapy Level 2, .
Ushtron aktivitetin në fushën e dobësimit që në 1998 . E nderuar me shumë trofe ndërkombëtare.
-Është autore e ”Si te dobesohemi” ne dhjetor 2011 dhe ” Dieta?! Jo vetem…” në prill 2014
-Ka marrë pjesë si e ftuar në 580 programe televizive në Top Channel, Agon Channel, TVSH, Vizion +, TV Klan, UTV, Planet TV, A1 Report, TV Koha, TV Opinion, Scan Tv, shijak TV, etj.
-Ka mbi 280 artikuj në revistat: Psikologjia, Jeta, VIP, Star, Madame Mapo, , Elite, Kult, Femra moderne, Bota Femërore, Konak, Harmony, Aurela Style , Klan, etj si dhe në gazetat : Shekulli, Telegraf, Tirana Observer, Standart, Gazeta Plus e Athinës, Gazeta Game Over, Gazeta Paloma, Gazeta Koha, Gazeta Intervista, Gazeta Plus info.